תאונות דרכים

קימל - משרד עורכי דין

מידע נוסף

בכל יום במדינת ישראל מתרחשות מאות רבות של תאונות דרכים, תאונות דרכים אלו יכולות להותיר בנו פציעות קלות עד קשות אשר כולן נכללות תחת חוק “פיצויים לנפגעי תאונות דרכים” הפלת”ד. מטרתו של החוק הוא לעגן תחת מטרייה אחת את מנגנון הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים וזאת בין אם הפציעה הינה קלה או קשה. החוק היום מקנה ברוב המקרים פיצוי לכל אדם אשר היה מעורב בתאונת דרכים

קבלת הפיצוי איננה תלויה ברמת מעורבותו של הנפגע בתאונות הדרכים, מכאן שגם מי שנמצא אשם בתאונת דרכים יהיה כאי לפיצויים מחברת הביטוח שביטחה את רכבו בביטוח חובה, וזאת לפי חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים (הפלת”ד).

תאונות דרכים מתרחשות לא רק בין כלי רכב אלא כוללות מקרים כגון פגיעה בחלק של הרכב (לדוגמה דלת או מכסה המנוע), פגיעה כתוצאה ממטען שנפל מכלי רכב, מהתלקחות הרכב, פגיעה בעת כניסה או יציאה מהרכב, נפילה בזמן נסיעה מכלי תחבורה כגון אוטובוס, מכונית, אופנוע ועוד. למעשה, גם מי ששהה בזירת תאונה אך לא נפגע בעצמו פיזית, אלא חזה במראה קשה וכתוצאה מכך סבל בהמשך מטראומה נפשית, עשוי להיחשב כנפגע תאונת דרכים ולהיות זכאי לפיצוי. בכל מקרה שקיים ספק, מומלץ להתייעץ עם משרד עו”ד קימל ולבדוק עם אנשי מקצוע בקיאים ומנוסים האם אתם זכאים לפיצוי.